Dekorasyonda Duvar Süsleri Nasıl Kullanılır?

duvar süsü dekorasyon

Duvar süsleri dekorasyonun zengin görünmesini sağlayan ögelerdir. Kendi elleriniz ile yapabileceğiniz veya satın alabileceğiniz duvar süsleri ile yaşam alanlarınızı olduğundan daha güzel ve estetik bir hale getirebilirsiniz.

Süsler Nasıl Kullanılır?

Duvar süsleri estetik bir biçimde kullanıldığında yaşam alanlarınızın tüm havasını değiştirebilir. Ancak duvar süslerini kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır.

İlk olarak duvar süsünün, genel dekorasyon ve dizayn ile uyum içinde olması gerekmektedir.

Duvar yapısı ve renginin yanı sıra dekorasyonda kullanılan konseptler de duvar süsü seçiminde göz ardı edilmemelidir.

Bunun dışında süsün yapıldığı malzemenin kalitesi de, kalıcılık ve görünüm açısından önem taşır.

Duvar süsünün dökülen veya duvarı boyayan bir malzemeden yapılmamış olması gerekmektedir.

Duvar Süsü Tarzları Nelerdir?

Pek çok farklı duvar süsü çeşidi bulunmak ile birlikte yaratıcılığınızı kullanarak yapabileceğiniz birçok farklı süs de seçenekler arasında yer almaktadır. Aynalar, retro eşyalar, raflar, çiçek ve tablolar duvarlarınızı süslemek için kullanılabilecek eşyaların arasında bulunmaktadır. Bunun dışında duvarınızı boyalar ile de süsleyebilir ve çeşitli efektler yaratarak orijinal bir duvar süsüne sahip olabilirsiniz.

Duvar Süslerinde En Çok Tercih Edilenler Nelerdir?

Duvar süsü çeşitleri arasında en çok tercih edilenler dekoratif ayna ve raflardır. Geçmiş dönemde özellikle sıkça rastlanan şekilli aynaların yanı sıra çerçeveli ayna çeşitleri de duvar süsleri arasında yer alıyor. Bunun dışında duvara monte edilen renkli raflar ve bu raflara konan çeşitli aksesuarlar ile son derece estetik görünümler elde edebilirsiniz. Ayrıca duvara asılı sepetler içinde kullanacağınız kurutulmuş çiçekler de dekorasyonunuza şık ve romantik bir hava katabilir.

El Yapımı Duvar Süsleri

Satın alınabilen duvar süslerinin yanı sıra elleriniz ile yaptığınız duvar süslerini veya evinizde bulunan bazı eşyaları kullanarak da dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. El boyamaları ile süsleyeceğiniz bir duvara çerçevelenmiş resimler asarak anılarınızı estetik bir biçimde evinize taşıyabilirsiniz.

Eski bir gitarı boyayarak duvarınıza asabilir ve duvarınızı çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Son dönemde oldukça moda olan Retro akımını takip etmek içinse antika şamdanlar, eski el işi halılar ve panolara da duvarınızda yer vererek tamamen yaratıcılığınızın ürünü olan duvar süsleri yaratabilirsiniz.

El yapımı duvar süsleri maliyetinin düşük olmasının yanı sıra emeğinizi içeriyor olması nedeni ile birçok kişinin dikkatini çekecek ve beğenilecektir. Duvar süslerini kullanarak dekorasyonunuzda yeni akımlar oluşturmanız da hiç zor değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz