Dekorasyonunda Beyaz Rengini Tercih Edeceklerin Bilmesi Gerekenler

ev dekorasyonunda beyaz renk kullanmak

Beyaz Dekorasyon İçin Bu Önerilere Dikkat

Renklerin en zorlularından ancak bir o kadar da en klasiklerinden olan beyaz rengini dekorasyonu için tercih edeceklerin elbette birkaç küçük öneri ile işlerini çok daha pratik kılması mümkün. Peki beyaz dekorasyon için ne gibi zorluklar yaratabilir? Dekorasyonda beyaz kullanırken neye dikkat etmek gerekir?

Masumiyet ve dinginlik ile özdeşleştirdiğimiz beyazı evinizde huzur ve aydınlık dolu bir ortam yaratmak için kullanmanız mümkün. Ancak öncesinde birkaç tüyoya göz atmakta fayda var.

Uygun Renk Eşi

Beyaz rengin dekorasyon önerileri arasında daima tamamlayıcı renk olarak anıldığını görebilirsiniz. Ancak beyazı başka bir renk ile tamamlamak ve beyaz üstünlüğüne devam ederken uyumu da yakalamak için öncelikle belirlemeniz gereken bir renk eşi sorunsalı var. Beyaza her renk yakışıyor olabilir, ancak hangi renk bir araya gelirse farklı bir görüntü elde edilecektir.

Öncelikle dekore etmek istediğiniz alanda yaratmak istediğiniz tarzı belirleyin. Dekorasyon tarzları konusundaki seçiminiz sizi yansıtmalı. Yumuşak ve dingin bir görüntü için bej ve sütlü kahve tonları, modern bir görüntü için siyah ya da kırmızı, bohem bir hava için mavi, yeşil ve pembeler tercih edilebilir.

Uygun Alan

Beyazı kullanacağınız alan için yalnızca bir seçim hakkınız varsa bu hakkınızı evin aydınlık görünmesini istediğiniz ya da daha geniş ve ferah bir hava yaratmak istediğiniz alanı için saklayın. Örneğin evlerin antre yani giriş kısımları genelde dar ve penceresiz olduğundan beyazın en çok açacağı yerlerin başında gelir. Koridor gibi bağlayıcı kısımları ya da salon gibi yaşam alanı olarak kullanılan kısımları baştan aşağı beyaza boyamak eminiz havasını çok değiştirecektir.

Kolay Kullanım

Beyaz renkte dekorasyon tasarımlarından faydalanmak isteyenleri en çok düşündüren kir ve lekeleri göstermeye müsait bir renk oluşu. Bu konuda doğru ürün seçimleri ile beyazın masum görüntüsünün hep taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Mobilya, halı, perde gibi ürünlerin kumaşlarının kolay yıkanır ve silinir hammaddelerden elde edildiğinden emin olun. Duvar boyanız da aynı şekilde silinebilir silikon bazlı olmalı. Beyaz rengi dilerseniz örtü ve şal gibi kolay yıkanan parçalarla da tamamlayabilirsiniz. Lastikli halı örtülerine ise kesinlikle göz atmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz