Evinizin Her Bir Köşesi için Farklı ve Sıra dışı Dekorasyon Fikirleri

ev için dekorasyon fikirleri

Sıra Dışı Dekorasyon Fikirlerine Ortak Olun

Dekorasyon evinizi baştan yaratmanın diğer adı olabilir ancak ruhundaki farklılıkları evinde yansıtmak isteyenler için bu tam bir eğlence demektir. Yaratıcılığın sınırı olmadığını göstermenizi sağlayacak, hem de evinizin birçok farklı köşesinde kullanılabilecek olan dekorasyon fikirleri burada!

Dekorasyonun çılgın ve yaratıcı yüzünü keşfetmenin ve bunları evinizin farklı alanlarına uyarlamanın tam zamanı.

Sandık Raflar

Sandıkları birer saklama alanı kullanmak belki yeni bir fikir gibi gelmeyebilir. Ancak raflara dönüştürmek ise kesinlikle yenilikçi ruhların işidir. Raflara dönüşebilen sandıklar için yakınınızdaki bir market ya da manavın kapısını çaldıktan sonrasında biraz zımpara ve bya işlemi fazlasıyla yeterli olacaktır.

Mutfaklara oldukça rustik bir hava katacak olan bu fikrin sayesinde ahşap parçalar arasından sakladığınız ürünleri de kolayca görebilirsiniz.

Renkli Merdivenler

Merdivenleri renklendirmek için illa ki boyalarla savaşmak zorunda olduğunuzu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü renkli ve dekoratif bantlar tam da bunun için varlar.

Merdivenleriniz eğer beyaz, krem ya da bej gibi bir renkte ise ne ala. Halıları kaldırın, ayağınızın altında kaymasından şikayet ettiğiniz merdiven zemini için yepyeni bir fikir ile misafirlerinizin karşısına çıkın. Eminiz kendi içinizdeki renkliliği yansıtma fırsatı bulacağınız bu fikre herkes bayılacak.

Ayaklarınızı Yerden Kesecek Rahatlık

Eğer rahatlığın başrol oyuncusu kanepelerinizi bir salıncak gibi kullanırsanız, bu fikrin herkesin ayaklarını gerçekten de yerden keseceğine emin olabilirsiniz. Alt kısmı bambu ya da hasırdan üretilen mobilyalarınız varsa, bunları salıncağa dönüştürmenin hafifliklerinden ve boyutlarından dolayı daha da kolay olacağını unutmayın. El becerinizin güvenliğiniz için yeterli olmadığını düşünüyorsanız uzman bir elin koltuğunuzu tavana asma işlemini dakikalar içerisinde yapmasını da izleyebilirsiniz.

Koltuk yerine ahşap salıncakları minderle renklendirerek daha da hafif alternatifler yaratmanız mümkün.

Duvarları Farklılaştırın

Farklılaştırabileceğiniz alanların başında gelen duvarlar, geniş hacmi, direkt olarak göze çarpan yapısı ve evin en geniş bileşeni olması ile tarzınızı ve yaratıcılığınızı göstermek için en rahat kullanabileceğiniz alanların başında geliyor.

Yalnızca birkaç dal ile kendi minimalist tablonuzu oluşturabilir, ya da en klasik tabloları bir kaç parçaya bölerek ve birbiri ile mesafeli şekilde asarak farklılık yaratabilirsiniz. Bu konuda kendi yaptığınız tablolardan, dallara asılmış fotoğraflara kadar birçok yaratıcı çalışmadan ilham almanız mümkün.

Banyoda Pratiklik

Banyonuzdaki minik eşyalarınızı ya da dekoratif gereçlerinizi koymak ve bunu fazla yer kaplamadan yapmak bazen oldukça zor gibi görünebilir. Ancak eski bir merdiveni alıp banyonuzla aynı renge kavuşturmanın işleri nasıl kolaylaştırdığına siz de şaşıracaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz