Evinizdeki Köşelere Huzur Verecek Harika Dekorasyon Önerileri

ev için dekorasyon önerileri

Köşe Dekorasyonu İçin Bayılacağınız Fikirler

Evinizdeki ölü boşluklar ya da bir türlü nasıl değerlendirmeniz gerektiğine karar veremediğiniz göz ardı edilen köşeler… Eviniz bir yaşam alanı olarak böylesine önem taşırken haliyle onu huzurlu hale getirmek için size sunulan her alanı da sonuna kadar değerlendirmeniz oldukça önemli. Köşe dekorasyonu için nelere dikkat etmeli? Köşeleri dinlenme alanına dönüştürmek için hangi parçalardan ilham almalı?

Köşeleri evin genelde ölü alanları olarak değerlendiremiyor, onları büyük mobilyalar için fazla küçük görüyor ve ne kadar büyük mucizeler yaratabileceğimizi es geçiyoruz. Oysa dekorasyonun yaratıcılığa dayalı olduğunu unutuyoruz. Siz de sıradan bir mekan olmaktan çok ötede bazen işleriniz, bazen aileniz, bazen hobileriniz, bazen de sadece keyfiniz için kullanabileceğiniz dekorasyon önerilerini köşelerinizde nasıl uygulayabileceğinizi keşfetmek üzeresiniz. Unutmayın, hayal gücünün sınırı yok; başlayalım!

Keyif Alanları

Evimizde bulunan birçok köşe aslında keyif alanına dönüştürmek için oldukça idealdir. Bunun için özellikle pencere önlerindeki boşlukları seçmek ise sizlere hem gün ışığından en keyifli anlarınız için yararlanma imkanı sunar, hem de daha ferah alanlarda vakit geçirmek istediğinizde size fırsat yaratır. Özellikle evinizin küçük bir alanı da olsa hoş bir manzarası olan bir pencereniz varsa ne ala.

Kitaplıklar ve dergilikler ile tam bir okuma ve keyif köşesi haline çevirebileceğiniz alanınızda rahatlığın ön planda olması için minderler ya da kırlent modellerinden yardım almayı unutmayın. Yeriniz artıyorsa ayaklı bir lamba, yoksa duvara monte bir okuma lambası ile keyfinizi akşam saatlerinde bölmeden sürdürmeniz mümkün.

Keyif alanları için eğer mümkünse eski bir tekli kanepeyi seçebilirsiniz. Bu kanepeyi kürklerden şallara kadar tarzınızı yansıtacak farklı dokumalar ile daha rahat bir hale getirmeyi unutmayın. Tekli kanepe modelleri ile kapattığınız köşenizin çevresinde birkaç renkli bitkiye yer verebilir, ayağınızın altına mini bir kilim koyabilir ya da baş ucunuzu hoş bir tablo ile süsleyebilirsiniz. Gözlerinizi kapattığınızda kendinizi bu köşede düşünmek bile keyif verecek.

Eviniz küçükse ya da minimalist  bir tarza sahipse endişelenmeyin. Pencere önü ile ışıklanan küçük bir alanda bulunan tek bir sehpa ve sandalyenin de sizleri dilediğiniz takdirde keyiflendirebileceğini ya da kendinizi gürültüden soyutlayarak verimli bir çalışma köşesine dönüşebileceğini unutmayın.

Bonus;

Evin içine hapsolmak istemeyenlere harika bir önerimiz var: Dilerseniz tüm bu fikirleri bahçeniz ya da balkonunuzda da uygulayabillir, sadece bir hamak ya da sandalyenin en göz ardı edilmiş köşeleri bile ne kadar değiştireceğini görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz