Küçük Salonları Dekore Etmek İsteyenlere için Büyük Öneriler

küçük salonların dekorasyonu

Salonunuz ideal olduğunu düşündüğünüz genişliğinde değilse bu durumu doğru eşya seçimi ve yerleştirmesi ile değiştirmenizin oldukça kolay olduğunu bilmelisiniz. Peki küçük salonlar için dekorasyon önerileri nedir? Küçük salonları daha geniş göstermek için eşya seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Salonunuzu daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturarak evinizde en çok zaman geçirdiğiniz ve sevdikleriniz ile en çok buluştuğunuz alanınızı daha eğlenceli ve keyifli bir görünüme sokabilirsiniz. Kim akıllıca değerlendirilerek küçük olmasına rağmen şık duran bir salona sahip olmak istemez ki?

Duvarlar Ve Tavan

Dar bir alana sahip olan mekanlarda açık ve de mat tonları kullanmak yapılacak en akıllıca seçim olacak. Duvarlarınızı boyadığınız renk, tavan astarınız ve döşemeleriniz mümkün olabilecek en aydınlık renklerde olmalı. Ancak duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız tek bir duvarı soft renk seçiminize uyumlu çizgili desenler ile canlandırabilirsiniz. Çizgiler salonunuza şaşıracağınız bir derinlik katacak.

Doğru Eşya Seçimi

Küçük salonları dekore etmekiçin daha çok yere yakın ve dar kol tipine sahip koltukları tercih edin. Salonunuzda olabildiğince rahat hareket etmek için koltukları dağıtmak yerine L koltuk takımı gibi daha yakın duran parçaları tercih edin. Son dönemde trend olan retro koltuk takımları mini boyları ile aradığınız eşyalardan olabilir, köşe takımlar ise daha modern bir tarz için idealdir.

Koltuk rengini ise yine krem, pudra, bej gibi açık tonlarda seçebilir, bu düz fonlara renklilik katmak için şal örtüler ya da kırlentlerden yardım alabilirsiniz.

TV ünitesi ya da vitrin gibi geniş yer kaplayan ağır eşyalarınıza veda ederek alanınızı alabildiğince genişletin. Vitrinlere ya da kitaplıklara yerleştirdiğiniz dekoratif süsleri ya da kitapları raflar ile de kolayca kaldırabilirsiniz.

Salonunuzda mümkün olduğunca aydınlatma ünitelerinin ışıklarını yansıtacak açılarda aynalar kullanın. Tek ve büyük bir ayna kullanmak yerine dekoratif görünen parçalı ve simetrik aynalar bu konuda işlerinizi kolaylaştıracaktır. Loş ışıklar ve tek bir ışık kaynağı yerine parlak LED lambalar ile görünüme derinlik katabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz